05.11.2021

Dotykowy włącznik światła – zalety

Dotykowy włącznik światła to akcesorium wykończeniowe, które sprawdza się o wiele lepiej niż klasyczny odpowiednik. Choć jest nieco droższy od dobrze nam znanego kontaktu, prezentuje się znacznie lepiej i oferuje większą funkcjonalność. Co sprawia, że przekonujemy się do wymiany starych włączników na dotykowe? Sprawdźmy!

Dotykowy włącznik światła vs. klasyczny

Klasyczne włączniki są mało funkcjonalne i nieestetyczne. Nie da się jednak pominąć ich instalacji. Bez tego niemożliwe byłoby włączanie i wyłączanie poszczególnych lamp. Takich wykończeniowych akcesoriów mamy w swoich mieszkaniach i domach całe mnóstwo. Mało komfortowe w użytkowaniu, ale wydają się niezbędne. Brakuje im elegancji, której szukamy we współczesnych aranżacjach, jednak dajemy im szansę, stawiając na praktyczność.

Jeśli chcemy się uporać z brakiem estetyki i małą wygodą użytkowania, powinniśmy wybrać dotykowy włącznik światła. Kwestie wizualne zachwycają, a funkcjonalność potrafi zaskoczyć każdego domownika.

Zalety – nie tylko funkcjonalność

Dotykowy włącznik światła zwykle jest sterowany za pomocą aplikacji zainstalowanej w urządzeniu mobilnym bądź dołączonego pilota. W obydwu wersjach nie ma konieczności fizycznego podchodzenia do włącznika, aby zmienić ustawienia oświetlenia w wybranym pomieszczeniu. To o wiele wygodniejsze, i wcale nie oznacza, że staje się rozwiązaniem dla leniwych, wręcz przeciwnie.

Tworzymy romantyczną atmosferę do oglądania filmu z bliską osobą lub dbamy o to, by przy rodzinnym stole panował odpowiedni klimat i nastrój. Wyobraźmy sobie, że co jakiś czas musimy się podnosić od stołu bądź z kanapy, przerywać rozmowę lub film, aby włączyć lampę lub zmienić punkt świetlny. To nie tylko mało komfortowe, ale i sprawiające, że dotychczasowa atmosfera nie jest już taka, na jaką liczymy. Dotykowy włącznik eliminuje ten niepożądany efekt.

Oszczędności

W zdecydowanej większości przypadków dotykowe włączniki nadają się do zintegrowania ze ściemniaczami. Systemami, za pomocą których decydujemy o sposobie oświetlana wybranych miejsc czy pomieszczeń, w tym natężeniu światła. Już niewielka zmiana może spowodować, że rachunki za prąd będą mniejsze, za to funkcjonalność pokojów wcale na tym nie straci.

Jest oszczędniej również z tego powodu, że dotykowy włącznik światła to akcesorium, które może służyć do sterowania innymi instalacjami, w tym roletami zewnętrznymi oraz klimatyzacją.

Pożądana estetyka

Włączniki dotykowe mają postać niemalże płaskich, szklanych paneli. Łatwo je wyczyścić, poza tym są eleganckie i dostępne w kilku kolorach. Można je dopasować do dowolnej aranżacji wnętrza. Wtapiają się w tło bądź zostają na nim wyróżnione, dekorując i podkreślając charakter pomieszczenia.

Postawmy na dotykowy włącznik światła, jeśli zależy nam na połączeniu funkcjonalności i wyjątkowej estetyki. Skorzystajmy z zaoszczędzonych pieniędzy. Zainwestujmy w akcesorium, które spełni wszystkie nasze oczekiwania, będzie trwałe i pozwoli bezpiecznie poruszać się domowymi ścieżkami.

Warto też przeczytać

Dodaj komentarz