05.11.2021

Drabinka grzejnik – ogrzewanie, które jest funkcjonalne i estetyczne

Ogrzewanie w łazience to jeden z tych elementów, który wpływa na komfortowe użytkowanie pomieszczenia. Spośród dostępnych sposobów na zapewnienie ciepła, coraz bardziej interesuje nas drabinka grzejnik. Nadaje się zarówno do dużych, jak i małych łazienek. Poza źródłem ciepła staje się dodatkową suszarką dla ręczników czy drobnych elementów garderoby. Co warto wiedzieć o tym sposobie uzyskiwania komfortu termicznego w łazience?

Drabinka grzejnik – warunki, których wymaga łazienka

W łazience trzeba zapewnić ciepło na poziomie o około 2-3 stopnie wyższym, niż w pozostałych pomieszczeniach. Dzięki temu wychodzenie z kąpieli czy spod prysznica, nie oznacza odczuwania zimna i nie rodzi ryzyka przeziębienia w wyniku zawiania. To szczególnie ważne, gdy w łazience kąpane są maluszki. U niemowlaków termoregulacja nie działa tak, jak u dorosłych. Jest to system jeszcze niedojrzały, dlatego maluszki łatwo przeziębić. W ciepłej łazience można tego uniknąć.

Wyższa temperatura jest również niezbędna, aby w pomieszczeniu tym nie doszło do zbierania się nadmiaru wilgoci. W innym przypadku trzeba się zmagać z mokrymi i nieprzyjemnie pachnącymi ręcznikami. Ponadto wilgoć szybko wchodzi w ściany, a to prowadzi do powstawania grzybów i pleśni, niezwykle groźnych dla zdrowia ludzkiego.

Drabinka grzejnik jest zatem obowiązkowa wszędzie tam, gdzie stawia się na ciepłą, komfortową, a przy tym estetyczną łazienkę.

Największe zalety

Główną zaletą, jaką posiada drabinka grzejnik, jest nietypowa, ale bardzo praktyczna konstrukcja. Z jednej strony mamy do czynienia ze źródłem ciepła, z drugiej zaś z formą, która pozwala na suszenie ręczników lub drobnych elementów garderoby. Domownicy nie muszą się martwić o to, że ich ręczniki po paru godzinach będą wciąż wilgotne. Za to w małych mieszkaniach wyprana garderoba nie zawsze mieści się na rozkładanej suszarce. Można zaś oszczędzić na niej miejsce, np. bieliznę rozwieszając na drabinkowym grzejniku.

Do zalet należy zaliczyć estetykę. Drabinki są eleganckie, pasują do każdej łazienki, a przy tym można za ich pomocą oszczędzić miejsce. Niewielkie pod względem rozmiarów oferują sporo możliwości aranżacyjnych. Tym bardziej, że na rynku znajdujemy konstrukcje pionowe i poziome, a nawet narożne. Do tego dochodzi dość szeroka paleta kolorystyczna. Nawet najbardziej futurystyczna łazienka, nietypowy wystrój czy unikalne wydanie tego pomieszczenia, może zostać dopełnione drabinkowym grzejnikiem.

I wreszcie możemy liczyć na precyzyjne sterowanie temperaturą, jaka ma panować w pomieszczeniu. Służy do tego termostat. W najnowocześniejszych grzejnikach daje on szansę nawet na zaprogramowanie, w jaki sposób łazienka ma być ogrzewana w konkretnych dniach.

Do małych, średnich i dużych łazienek. Tych z oknem i bez. Jako dodatkowe ogrzewanie bądź podstawowe. Drabinka grzejnik spełni oczekiwania wszystkich domowników. Warto ją zainstalować, niezależnie od metrażu czy aranżacji łazienki.

Warto też przeczytać

Dodaj komentarz