10.08.2022

Industrialne meble, czyli pomysł na loftowe wnętrze

Industrialne meble, czyli pomysł na loftowe wnętrze

Urządzenie mieszkania w taki sposób, by dokładnie wpisywało się w konkretny styl wnętrzarski, nie zawsze jest proste. Pomagają tu określone elementy wystroju. W loftach ważne miejsce zajmują industrialne meble, które tworzą niepowtarzalny klimat. Można ich szukać na strychach albo w piwnicach starych domów, w pofabrycznych pomieszczeniach lub warsztatach albo na targach staroci. Wielu inwestorów decyduje się jednak na zakup nowych mebli, które stylizowane są na industrialne.

Skąd pomysł na szukanie wyposażenia loftu na targach starości albo w starych, pofabrycznych pomieszczeniach? – Warto zwrócić uwagę, że ideą stylu industrialnego było wykorzystanie tego, co mogły zaoferować wnętrza starych fabryk lub innych postindustrialnych pomieszczeń. Dzięki temu możliwe było minimalizowanie kosztów urządzania mieszkania. Dlatego też w loftach nierzadko można  zobaczyć nadgryzione zębem czasu wyposażenie z widocznymi śladami użytkowania, takimi jak wgniecenia, rysy czy rdza. Można jednak zdecydować się również na industrialne meble prosto od producenta, które pachną jeszcze nowością.

Industrialne meble niczym ze starej fabryki

Jako wyposażenie takiego wnętrza bardzo dobrze sprawdzają się metalowe szafy, doskonale znane wielu pracownikom dużych zakładów produkcyjnych. Każdy z nich dysponuje tam taką szafką, w której może przechowywać swoją odzież oraz rzeczy osobiste. Ustawienie kilku metalowych szafek w loftowym wnętrzu rozwiąże problem przechowywania wielu przedmiotów, w tym garderoby. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że szafki są stosunkowo nieduże. Alternatywą są oferowane przez producentów większe szafy metalowe albo drewniane.

Metalowe regały do industrialnego wnętrza

Kolejnym elementem wyposażenia, który dobrze sprawdzi się w loftowym wnętrzu, są metalowe, utrzymane w kolorze naturalnym lub pomalowane na czarno regały. Przechowywać można na nich wiele różnych rzeczy od książek albo ramek z pamiątkowymi zdjęciami, po kwiaty. Najważniejsze, że taki mebel dobrze wpisuje się w stylistykę loftowego wnętrza i doskonale imituje industrialne meble rodem ze starej fabryki.

Loftowe oświetlenie o wielu formach

Cechą charakterystyczną loftów jest typowe dla tego stylu i wyróżniające się na tle innych lamp industrialne oświetlenie. Trudno tu mówić o jednej typowej dla tego stylu formie, bo jest ich naprawdę wiele. Projektant może więc postawić na różnorodność i wprowadzić do aranżacji kilka takich elementów. Bardzo często spotkamy wśród nich nieosłoniętą żadnym kloszem, zawieszoną na gołym kablu żarówkę albo metalową lampę w kształcie odwróconej misy. Dużym zainteresowaniem cieszą się też lampy z kloszem betonowym. Alternatywą dla opraw industrialnych może być oświetlenie techniczne, które doskonale wpisuje się w stylistykę takiego wnętrza.

Wybrana stylistyka narzuca sposób aranżacji konkretnego wnętrza. W pomieszczeniach zaaranżowanych na lofty duże znaczenie odgrywają industrialne meble. Wielu inspiracji dostarczają ich producenci, którzy wzorują się na wyposażeniu fabryk, warsztatów, magazynów itp.

Warto też przeczytać

Dodaj komentarz