10.08.2022

Ogrodowe meble idealne na wiosnę i lato

Zima za nami! Choć kwietniowe dni bywają kapryśne, i tak cieszymy się wiosną, myśląc już o lecie. Urządzamy zieloną przestrzeń wokół domu. Planujemy zagospodarowanie podmiejskiej działki. Ogrodowe meble stają się jednym z naszych zakupowych celów. Bez nich bowiem relaks i biesiadowanie z bliskimi nie może się obejść! Jakie produkty sprawdzą się w sezonie wiosenno-letnim?

Ogrodowe meble – częstotliwość użytkowania

Wybierając ogrodowe meble należy się zastanowić, jak często będą użytkowane. Od tego bowiem zależy nie tylko ich konstrukcja czy też wybór konkretnych modeli, ale i surowce, z których będą wykonane. Korzystając jedynie okazjonalnie z krzeseł, foteli czy stolika, można postawić na dowolne produkty, o ile znajdzie się dla nich suche miejsce do przechowywania. Jeśli zaś w grę wchodzi częste użytkowania i narażanie na działanie czynników zewnętrznych, lepiej sprawdzą się droższe artykuły, ze względu na lepszą jakość oraz zastosowanie materiałów, które są odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Od częstotliwości użytkowania zależy również, czy jako ogrodowe meble sprawdzą się głównie funkcjonalne, składane i niewielkich rozmiarów fotele lub zwykły, prosty stolik, czy też przyda się zestaw, komplet wypoczynkowy będący w stanie pomieścić co najmniej kilka osób.

Materiał bazowy

Na rynku można znaleźć meble ogrodowe wykonane z rozmaitych surowców. Główny podział dotyczy materiałów naturalnych oraz sztucznych. Artykuły te różnią się nie tylko pod względem kształtów, kolorów i konstrukcji, ale również właściwości.

Ogrodowe meble z tworzyw naturalnych świetnie wpisują się w zielone otoczenie. Są zwykle trwałe, stabilne, eleganckie, ale i na tyle uniwersalne, by wkomponować je w dowolną aranżację przestrzeni ogrodowej. Niestety, z wad wymienia się podatność na działanie czynników zewnętrznych oraz konieczność przeprowadzania prac konserwacyjnych i regularnej impregnacji.

Alternatywę stanowią meble bazujące na tworzywach sztucznych. Tutaj do wyboru jest metal, plastik i technorattan. Bardziej odporne na warunki pogodowe, choć nie bez znaczenia jest ich sposób przechowywania oraz czas ekspozycji, np. na promieniowanie słoneczne. Technorattanowe produkty stanowią spośród nich najlepszy wybór, bo łączą w sobie pożądane cechy mebli z surowców sztucznych oraz estetykę naturalnych materiałów.

Dodatki, które warto mieć

Meble ogrodowe to podstawa, ale warto pomyśleć również o dodatkach. Wśród nich prym wiodą poduszki ogrodowe. Zapewniają dużą wygodę użytkowania mebli, poza tym są ich ozdobą. Chronią także siedziska czy oparcia przed zabrudzeniami. W końcu pokrowiec z poduszki lub całą poduszkę można wyprać, co jest znacznie mniej kłopotliwe niż czyszczenie mebli.

Z dodatkowych elementów przydadzą się również specjalne pokrowce ochronne. Dzięki nim ogrodowe produkty będą chronione, niezależnie od panujących na zewnątrz warunków. To najlepsze zabezpieczenie poza sezonem.

My już wybraliśmy ogrodowe meble, które pasują do zielonej przestrzeni wokół domu, a Wy?

Warto też przeczytać

Dodaj komentarz