10.08.2022

Wypełniacze do paczek – przegląd najciekawszych rozwiązań

Perfekcyjne pakowanie paczek wysyłanych do klientów wymaga wprawy oraz zastosowania odpowiednich materiałów pakowych. Dotyczy to zwłaszcza delikatnych przedmiotów, które łatwo mogą ulec zniszczeniu podczas transportu. Czasami użycie folii bąbelkowej lub pudełka nie wystarcza, by odpowiednio zabezpieczyć wysyłany przedmiot. Może się okazać, że trzeba zastosować również wypełniacze do paczek. Co nadaje się do wypełniania paczek? Jakich materiałów najlepiej użyć, by mieć pewność, że przesyłka dotrze do odbiorcy w idealnej kondycji? Jeśli chcielibyście poznać najlepsze wypełniacze, zapraszamy do dalszej lektury.

Wypełniacze do paczek – co to takiego?

Nie ma w tym zdecydowanie nic odkrywczego – mianem wypełniaczy określa się rozmaite materiały pakowe, które zapełniają paczki, to znaczy zajmują przestrzeń między powierzchnią przedmiotu a krawędzią pudełka.

Niekiedy wykorzystanie takiego dodatkowego materiału jest niezbędne, aby jak najlepiej zabezpieczyć delikatne przedmioty przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą wywołać wstrząsy i przesuwanie się paczek w przestrzeni ładunkowej.

Wypełniacz chroni paczkę i sprawia, że bez obaw można przesyłać takie przedmioty, jak szkło lub elektronika.

Jak stosować wypełniacze?

Wypełniacze do paczek przybierają mocno zróżnicowaną postać. Z tego powodu sposób ich użycia bywa też urozmaicony. Niektóre trzeba odpowiednio ukształtować, inne owinąć wokół przedmiotu, a jeszcze inne po prostu wsypać do pudełka, by same dokładnie wypełniły całą pustą przestrzeń.

Dzięki tak dużemu zróżnicowaniu dostępnych materiałów pakowych, da się łatwo dopasować wypełniacze do rozmaitych pudełek i tub.

Najpopularniejsze wypełniacze do paczek

Wypełniacze mogą przyjmować rozmaite formy. Każdy z nich sprawdza się w nieco innych opakowaniach. Za najpopularniejsze uznaje się:

  • folię bąbelkową,
  • papier,
  • skropak,
  • poduszki powietrzne.

Folia bąbelkowa to zdecydowanie jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów pakowych. Używa się jej do owijania przedmiotów o regularnym bądź niestandardowym kształcie. Jest rozciągliwa, trwała i łatwo dopasowuje się do kształtu przedmiotu. Dzięki pęcherzykom powietrza, zamkniętym między dwiema warstwami folii, sprawdza się ona jako warstwa izolacyjna, chroniąca przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także czynnikami atmosferycznymi takimi, jak wilgoć, zalanie wodą lub zmiany temperatury.

Opisane właściwości czynią z folii bąbelkowej idealny wypełniacz do paczek, który sprawdza się w przypadku nawet najbardziej delikatnych przedmiotów ze szkła.

Podobne działanie do folii bąbelkowej mają poduszki powietrzne. To również materiał z dwóch warstw folii, między którymi znajdują się duże kieszenie wypełnione powietrzem. Zawinięcie w taki materiał wrażliwych przedmiotów pozwala uchronić je przed wstrząsami oraz wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi.

Wypełniacze mogą być także w pełni ekologiczne. W tej roli świetnie sprawdza się choćby papier. Można na przykład wykorzystać stare, niepotrzebne gazety. Chronią przed przesuwaniem się przedmiotów wewnątrz paczki oraz tworzą warstwę izolacyjną, która zabezpiecza przed nagłymi zmianami temperatury.

Miłośnicy eko pakowania chętnie wybierają skropak, czyli naturalny, biodegradowalny wypełniacz w formie niewielkich granulek, które wsypuje się do pudełka z delikatnymi przedmiotami. Dokładnie wypełniają przestrzeń, zapewniając optymalną ochronę zawartości paczki.

Skropak produkuje się ze składników pochodzenia roślinnego. Może być wielokrotnie używany. Jeśli natomiast doszło do zgniecenia lub zabrudzenia granulków, wystarczy wrzucić je do bio odpadów lub przenieść na ogrodowy kompost. Produkt szybko się rozkłada, bez negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Wypełniacze dekoracyjne – dodatek praktyczny i przyjemny dla oka

Oprócz standardowych, roboczych wypełniaczy, na rynku można spotkać szeroką gamę produktów o wysokich walorach dekoracyjnych. Wypełniacze ozdobne przyjmują rozmaite kształty i kolory. Można znaleźć produkty z dodatkami, na przykład suszonymi kwiatami, piórkami lub brokatem.

Tego typu wypełniacze w pewnym stopniu chronią zawartość paczki przed uszkodzeniem i ocieraniem się o wnętrze pudełka. Przede wszystkim jednak spełniają one funkcję ozdobną. Idealnie nadają się zatem do efektownego pakowania prezentów.

Nowoczesne wypełniacze – szeroki wybór produktów

Na rynku można znaleźć rozmaite wypełniacze, które łatwo wykorzystać w codziennym pakowaniu rozmaitych przedmiotów w domu lub firmie. Produkty tego typu sprawiają, że wysyłany produkt jest w pełni bezpieczny. Odpowiednie materiały pakowe mogą też wpłynąć na estetykę paczki, dzięki czemu jeszcze bardziej wzrasta zadowolenie klienta lub osoby obdarowywanej. Wypełniacze do paczek są zatem niezmiernie przydatne i istotne dla odpowiedniego zapakowania artykułu.

Warto też przeczytać

Dodaj komentarz