10.08.2022

Wystrój pokoju dla dziewczynki – pomysły na aranżację

Wystrój pokoju dla dziewczynki - pomysły na aranżację

Aranżując wnętrze przeznaczone dla córki, należy pamiętać, że będzie ono musiało spełniać kilka różnych funkcji. Wystrój pokoju dla dziewczynki powinien łączyć w sobie elementy pomieszczenia przeznaczonego do wypoczynku, nauki i zabawy. Musi być dopasowany do wieku dziecka i odzwierciedlać jego pasje. Realizując jego projekt, warto uwzględnić gust, potrzeby i zainteresowania pociechy. Tylko wtedy w pełni spełni jej oczekiwania i stanie się prawdziwym azylem, w którym można naładować baterie, schować się przed światem albo przyjmować gości.

Wystrój pokoju dla dziewczynki może przybierać różne formy. Decyzja, w którym kierunku należy iść przy wyborze stylistyki, kolorów oraz wzorów należy do rodziców, którzy przecież znają swoje pociechy najlepiej. W niniejszym artykule podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę.

Jaki wystrój pokoju dla dziewczynki?

Obecnie na rynku można znaleźć wiele artykułów wnętrzarskich przeznaczonych do pokoi dziecięcych. Nie brakuje zróżnicowanych pod względem formy oraz kolorów mebli, tapet, opraw oświetleniowych oraz ozdób. Magazyny wnętrzarskie oraz serwisy internetowe pełne są ciekawych, inspirujących projektów. Można z nich czerpać całymi garściami. Nie mniej ciekawe są dostępne w sklepach produkty. Łóżko księżniczki z baldachimem, naklejki na ścianę z motywami ulubionych, bajkowych postaci, czy efektowne dekoracje świetlne pozwolą urządzić wnętrze w wymarzonym dla dziewczynki stylu. Dzięki takim meblom i ozdobom połączonym z pomysłowością rodziców wystrój pokoju zyska wygląd wnętrza godnego prawdziwej księżniczki, żądnej przygód podróżniczki albo zaciekawionej kosmosem przyszłej astronautki. – Możliwości aranżacyjnych jest naprawdę wiele.

Wyznaczenie stref funkcjonalnych

Ponieważ pomieszczenie przeznaczone dla dzieci musi jednocześnie spełniać wiele różnych funkcji, warto rozdzielić je wizualnie, co uporządkuje przestrzeń i sprawi, że wnętrze będzie funkcjonalne. Wyznaczenie poszczególnych stref przeznaczonych do pełnienia różnych funkcji pozwala pogodzić wszystkie potrzeby pociechy i podnosi atrakcyjność wnętrza. Warto zadbać o to, by wystrój pokoju dla dziewczynki poza niezbędnymi meblami obejmował też zróżnicowane i dostosowane do poszczególnych stref oświetlenie. Inne oprawy powinny pojawić się w miejscu przeznaczonym do nauki, a inne w części sypialnianej. Koniecznie należy zwrócić uwagę na barwę światła każdej oprawy oraz jej natężenie, pamiętając przy tym, że światło o barwie ciepłej najlepiej sprawdza się w strefie przeznaczonej do wypoczynku, a takie, które ma barwę zimną, w miejscu przeznaczonym do pracy oraz nauki.

Pamiętaj, że Twoje dziecko rośnie…

Jak już wspomnieliśmy, sklepy oferują wiele mebli, dodatków i gadżetów, które pomagają urządzić efektowne wnętrze dla każdej pociechy. Warto jednak pamiętać, że ostatecznie koszt takiej aranżacji może być bardzo wysoki, a preferencje i zainteresowania dziecka mogą zmieniać się dość szybko wraz z wiekiem. Jednak wymarzony wystrój pokoju dla dziewczynki nie musi być kosztowny, jeśli sami wykreujemy niepowtarzalną, dziecięcą scenerię. Wystarczy odrobina wyobraźni okraszona szczyptą zdolności manualnych.

Warto też przeczytać

Dodaj komentarz